Jak dbać o ząbki : Biel w 3D z Blend-a-med

Dziś zawalczymy o zdrowy i piękny uśmiech, a przy okazji przyjrzymy się jednej z metod wybielania.

Dbanie o zęby to rzecz wyjątkowo ważna. W dzisiejszych czasach jak Cię widzą, tak Cię piszą. Ładny uśmiech staje się narzędziem pracy modela, aktora, kosmetyczki, PR-owca. Zadbany zgryz poprawia naszą pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi i zwiększa powodzenie u płci przeciwnej.

badziabadzia2

Nie tylko z powodu kwestii estetycznych powinniśmy szczególnie dbać o tę partię naszego ciała. Czy wiecie, że wiele chorób bakteryjnych organizmu bierze się z nieleczonej próchnicy? Te same drobnoustroje mogą zaatakować serce (!!!) powodując bardzo poważne powikłania, zagrażające naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Dlatego właśnie warto podjąć ten temat.

Niby byliśmy edukowani, jako dzieci chodziliśmy na przeglądy do stomatologa w szkole, wydaje się, że wiemy dużo. W teorii mistrzowie, w praktyce yyy…

No gorzej.

Króciutkie przypomnienie: Zęby należy myć prawie po każdym posiłku, minimum 2 minuty. Piszę “prawie”, bo każdy z nas doskonale wie, że nie zawsze mamy do tego dobre warunki. Wtedy z pomocą przychodzą gumy do żucia. Wybierajcie te jak najmniej słodkie, szukajcie w składzie ksylitolu: to on sprawia, że guma ma właściwości przeciwpróchnicze. Mniej popularne, a jeszcze lepsze są nici dentystyczne. Skutecznie usuwają resztki pokarmu i osad, który nagromadził się w przestrzeniach międzyzębowych. Po umyciu zębów odpowiednią pastą warto też wzmocnić efekt świeżości za pomocą płynu do płukania ust, który dodatkowo zabija drobnoustroje, które gromadzą się też na języku i policzkach.

To, czy wybierzecie produkty naturalne, czy sklepowe w zupełności zależy od waszych preferencji. Obecnie dyskutuje się na temat zawartości fluoru w pastach – istnieje wątpliwość, czy jest do bezpieczny składnik. Osobiście polecam nie popadać w skrajności i używać produktów z fluorem na przemian z tymi, które go nie zawierają. Wtedy ten pierwiastek nie będzie się kumulować w naszym organizmie, a jednocześnie nie będziemy co miesiąc wydawać fortuny na drogie kosmetyki ekologiczne.

Kiedy już zadbamy o kwestię zapobiegania próchnicy, możemy przejść do bardziej wizualnych aspektów dbania o uśmiech. Najpopularniejszym zabiegiem jest wybielanie. Istnieje wiele metod m.in. profesjonalne wybielanie za pomocą lampy, nakładki na zęby czy też naturalne wybielanie za pomocą mieszanki oleju kokosowego, węgla i sody. Jednak najłatwiej dostępne są pasty .

badziabadzia1

Obecnie testuję jedną z nich, a mianowicie Blend-a-med 3D White Luxe Perfection w zupełnie nowej odsłonie. Producent obiecuje, że pasta trzykrotnie lepiej zwalcza przebarwienia niż standardowa wersja oraz co ważne: zapobiega powstawaniu nowych. Po standardowym umyciu zębów pastą należy zastosować drugi produkt Whitening Accelerator, który wzmacnia i utrwala efekt wybielenia. Accelerator ma bardzo ciekawą formułę , co totalnie mnie zaskoczyło – smakuje waniliowo :).

Tego duetu używam od tygodnia i już drugiego dnia testów zauważyłam sporą różnicę. Na początku ciężko było mi przywyknąć do podwójnego mycia zębów: pastą, a następnie acceleratorem – to najprawdopodobniej jedyny minus kuracji. Jednak uczucie w 100% czystego i wybielonego uśmiechu moi drodzy jest BEZCENNE . Non stop szczerzyłam się do siebie w każdym napotkanym lustrze, bo różnica była widoczna gołym okiem. Potwierdzam z zadowoleniem, że nowości od Blend-a-med działają.

Specjalnie nie wstawiam w tym poście swojego zdjęcia, bo chcę stosować produkty przez dłuższy okres czasu oraz podzielić się efektem końcowym na fanpejdżu.  Śledźcie więc Pastelowego Dinozaura, bo nie znacie dnia i godziny!

UWAGA! Jeśli też chcecie spróbować tego typu wybielania mam dla was specjalne kupony rabatowe. Za zakupione produkty otrzymacie zwrot pieniędzy. Po więcej informacji i rabat zgłaszajcie się do mnie mailowo bądź na fanpejdżu  .

camerazoom-20161125140408747

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s