Małe co nieco o czapce z daszkiem

Jak sama nazwa postu wskazuje dzisiejszym tematem będzie właśnie ten element garderoby. Chyba każdy z nas posiada na własność chociaż jedną tego typu czapkę (jeśli uważacie, że jednak nie – polecam pogrzebać na strychu w starych rzeczach mamy/taty).

Dlaczego zdecydowałam się poświęcić tak zwanej bejsbolówce osobny wpis na blogu? Ponieważ to popularne w latach 90 nakrycie głowy znów powraca do łask.

Ostatnimi czasy na głowach młodych dziewczyn dominowały kapelusze z dużym rondem, jednak bardzo wyraźnie ten trend zaczęła wypierać moda sportowa. Nie ma co się dziwić, bo wymuszona elegancja po prostu przestała nas bawić. Nowe pokolenie jest spontaniczne, kreatywne oraz aktywne, lubi czerpać z życia pełnymi garściami. Nie lubimy zobowiązań. Czapka z daszkiem ma podkreślać przymioty młodości. Nie oddajemy już hołdu zmanierowanym ludziom z wyższych sfer, ale doceniamy wartość i świeże spojrzenie na świat człowieka wolnego.

Czapka z daszkiem przestaje być jedynie gadżetem rapera czy nakryciem głowy chroniącym przed słońcem – staje się nowym środkiem przekazu. Do tej pory taką funkcję pełniły t-shirty, a właściwie nadruki umieszczane na nich. Teraz symbole i napisy z piersi wędrują w stronę głowy. Takie właśnie bejsbolówki są obecnie najmodniejsze – spersonalizowane, podkreślające naszą indywidualność. Np. znaczek Adidasa umiejscowiony na środku czapki informuje obce osoby, że jesteśmy fanami sportu bądź po prostu lubimy się nosić markowo. I nagle przestajemy być anonimowi w tłumie szarych ludzi. Odkrywamy jakiś mały kawałek siebie, po to aby każdy kto zechce mógł nas zidentyfikować.

Kto wie, może po ulicy chodzi osoba z czapką podobną do twojej?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s